writing-g3be8083d0_1280

Uwaga!

Sekcja pomocy w nauce zachęciła młodzież do uczestnictwa w  konkursie na wiersz o bursie. Pomysłodawcą była Bursa Szkolna nr 1 w Kutnie. Podjęliśmy wyzwanie i mamy to!

Po bardzo burzliwych obradach w dniu 5.05.2022 r. rozstrzygnięty został konkurs literacki na wiersz lub fraszkę pt. ” Moja Bursa,mój Internat”

Organizatorzy konkursu  docenili wyjątkową dojrzałość poetycką, umiejętność ożywiania przedmiotów martwych i nadanie im znaczenia, umiejętnośc orginalnego widzenia świata.

Nasz wychowanek Adran Uliasz i Jego wiersz  „ Dzień w mojej bursie”  zajął w konkursie III msc. jak to ujęli organizatorzy "za opisanie początku dnia w bursie niczym poranka w rajskiej krainie ,za odwoływanie się do twórczości wielkich poetów i dramaturgów".

Jury przyznało równiez 4 wyróżnienia, w tym jedno dla wychowanki naszej bursy  Natalii Kwiecień za wiersz ”Początek” za "refleksyjne podejscie do siebie i innych,dopiero zaczynając swój pobyt w busie .Za wrazliwosc i mądrą prostotę wypowiedzi."

Dodatkowo poza regulaminem konkursu,  młodzież z Bursy nr 1 w Kutnie postanowiła wyróżnić dwie prace, w tym jedną naszego wychowanka Adriana Uliasza.

Serdecznie gratulujemy zwyciązcom i życzymy dalszych sukcesów literackich heart

Adran Uliasz Dzień w mojej bursie

Natalia Kwiecień Początek