rose-301406_1280MIN

14 października 1773 r. sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej, która miała za zadanie odbudowę systemu oświaty w Rzeczypospolitej. Rocznica tego wydarzenia stała się Świętem Edukacji Narodowej zwanym potocznie Dniem Nauczyciela.

W dniu 15 października 2018 r. w Bursie Szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji został przygotowany krótki program artystyczny. Na uroczystosci  przemawiała wicedyrektor Renata Bojarska, która wręczyła nagrody nauczycielom za wybitne osiągnięcia wychowawczo-dydaktyczne oraz pracownikom administracji i obsługi. Uroczystość uświetniły muzyczne występy uczniów, życzenia oraz pokazy zapaśnicze zawodników Szkoły Mistrzowstwa Sportowego. W tym dniu zostały wręczane również nagrody Prezydenta Miasta Radomia, otrzymał je dyrektor  bursy  pan Karol Rola oraz wychowawca pani Bożena Przeworska.

"Jakże nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy, za SERCE".
Tymi słowami pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia i podziekować za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w wychowanie.

 

GALERIA ZDJĘĆ