min wakacje

Rok szkolny dobiegł końca, życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia już we wrześniu…laughwink

Przypominamy o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

10 ZASAD BEZPIECZNYCH WAKACJI

  1. Okres wakacji to czas wyjazdów turystycznych. Wakacje umożliwiają zawieranie nowych znajomości sprzyjających często przypadkowym kontaktom seksualnym, które zwiększają ryzyko zakażenia wirusem HIV.
  2. Alkohol i narkotyki prowadzą do zagrożenia zdrowia a nawet życia, ponadto mogą sprawić, że staniesz się ofiarą lub sprawcą aktów przemocy.
  3. Pamiętaj, zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów –przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz częstsze. Po takich substancjach łatwo możesz stracić samokontrolę.
  4. Dbaj o higienę osobistą.
  5. Korzystaj tylko z kąpielisk odpowiednio zorganizowanych. Mimo, że umiesz pływać, nie przeceniaj swoich umiejętności.
  6. Zachowaj umiar w przebywaniu na słońcu –noś nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, stosuj kremy z flirtami ochronnymi.
  7. Noś odpowiednią odzież w lesie zakrywającą jak najwięcej części ciała. Po wizycie w lesie dokładnie obejrzyj całe ciało. Jeżeli zauważysz kleszcza, natychmiast delikatnie go usuń.
  8. Nie przechowuj poza lodówką środków spożywczych łatwo ulegających zepsuciu (ciastek z kremem, jogurtów, kefirów, serków, wędlin) -może spowodować to wystąpienie zatrucia pokarmowego. Zabezpiecz żywność przed owadami.
  9. Prowadź i propaguj zdrowy styl życia -odżywiaj się racjonalnie, bądź aktywny ruchowo, dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.
  10. Przebywając na wakacjach w swoim postępowaniu kieruj się zdrowym

 

min

31 Maja – Światowy Dzień Bez Papierosa

Sekcja higieniczna wraz z opiekunami p. Martą Traczyk i p. Sylwią Stankowska przygotowała akcję z okazji obchodów Światowego Dnia Bez Papierosa. Młodziez przygotowała prelekcję na temat szkodliwości palenia oraz wykonała gazetkę informacyjną na ten temat.

GALERIA ZDJĘĆ

min

29 maja w bursie przeprowadzono zajęcia wychowawcze na temat: "Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów". Młodzież została zapoznana z procedurami reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w placówce.

GALERIA ZDJĘĆ

MIN

OD SERCA DLA SERCA – AKCJA WOLONTARIATU BURSY

,,Od serca dla serca" –  Bursowy Klub Wolontariatu pod kierownictwem p. Justyny Piotrowskiej i p. Heleny Purtak otrzymał podziękowanie za uczestnictwo w akcji ,,Kwitnące serca" organizowanej przez Stowarzyszenie Pro Salutte. Akcja zorganizowana była na rzecz terapii dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Celem akcji było utworzenie jak największego ogólnopolskiego dywanu z serduszkowych kwiatów. Przekazana kwota  pochodziła  ze sprzedaży kwiatów z dywanu w ramach akcji charytatywnej zorganizowanej przez placówkę.

GALERIA ZDJĘĆ