Stres powoduje wiele problemów, szczególnie teraz w okresie epidemii koronawirusa, kiedy podwójnie boimy się o siebie i o bliskich. Do tego dochodzi wiele innych czynników: izolacja czy strach przed utratą źródła dochodu. Jak poradzić sobie ze stresem, kiedy nie możemy obecnie udać się do specjalisty? Na Mazowszu działa zdalnie wiele punktów udzielających pomocy.

Zakazy i ograniczenia, jakie ostatnio zostały wprowadzone, są dla wielu osób niezrozumiałe. Zaburzony tryb życia daje znać o sobie. Zwykłe czynności stają się trudnością nie do pokonania. Niektórzy będą potrzebowali pomocy w obliczu kryzysu psychicznego.  Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej przygotowało informację, w której mieszkańcy Mazowsza mogą uzyskać pomoc w kryzysie psychicznym podczas panującej epidemii.

Pomocy udzielają organizacje pozarządowe z rejonu województwa mazowieckiego. Oto, gdzie można zadzwonić, aby uzyskać pomoc:

  •  Terapeutyczny Telefon Wsparcia dla Seniorów. Fundacja Instytut Świadomości (do 30.04.2020 r.)

             tel. 660 519 565 e-mail: naukaiswiadomosci@gmail.com  www.instytutswiadomosci.online 

  • Pomoc psychologiczna Somatic dla seniorów przebywających w domu

tel: 794 200 004 ­– zapisy przez SMS  (bezpłatne konsultacje, porady psychologa przez telefon, wideo, Skype, Whatsapp do 15.04.2020 r.)

 

  • Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM:

     tel. 733 563 311 e-mail: twojpsycholog2@gmail.com 

  • Węgrowska Fundacja By The Way 

w każdy poniedziałek w godz. 16.00-19.00 oraz czwartek  w godz. 17.00–19.00 pełni dyżur psycholog Monika Wrzosek-Tulwin, gotowa udzielić wsparcia, porady oraz informacji osobom, które tego potrzebują (poradnictwo bezpłatne)           tel.: 504 584 108
 

  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

tel. 116 111, strona internetowa: https://116111.pl/ 

  •  Fundacja Feminoteka dla kobiet doświadczających przemocy lub zagrożonych przemocą

tel. 888 88 33 88 – od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00

bezpłatne porady prawne i psychologiczne – telefonicznie, mailowo, przez Skype lub inną formę, która będzie odpowiednia e-mail: omoc@feminoteka.pl 
   

 

  •  Asperger – KONSULTACJE ON-LINE W KARUZELI Radomskie Stowarzyszenie Karuzela

konsultacje on-line: logopedyczne, psychologiczne, fizjoterapeutyczne dotyczące również zaburzeń integracji sensorycznej;

Konsultacje on-line prowadzone będą przez Skype – bez konieczności zakładania konta  (www.karuzela.org)
   

  • Stowarzyszenie "Mamy Czas" Klub Mam i Tatusiów na Bielanach  zaprasza do wspólnej zabawy z uśmiechem i w zdrowiu na YouTube (TUTAJ)